FBC ČESKÝ TĚŠÍN

Mladší žáci bronzoví na Dubině

Do nového ročníku ligových soutěží vstoupili o uplynulém víkendu mladší žáci. K prvnímu turnaji jsme vycestovali do sportovní haly na Dubině v Ostravě.

Na úvod jsme poměřili síly s týmem MVIL Ostrava. Jako už tradičně jsme se nemohli v prvním utkání dne zbavit nervozity, která nám svazovala ruce i nohy. Jen pomalu jsme se dostávali do klidu a zápasové pohody. Utkání bylo hodně vyrovnané. Soupeř šel sice do vedení, ale nám se podařilo rychle vyrovnat. A stejný scénář se ještě jednou zopakoval. Bohužel za stavu 2:2 šla Ostrava, gólem těsně před koncem, potřetí do vedení. My už jsme nestihli kontrovat a utkání jsme prohráli 2:3.

Následoval dvojzápas s SK Opava. Nejprve proti nám nastoupilo jejich červené družstvo, které se jevilo malinko silnější než modré.  Naštěstí nám výborně vyšel úvod zápasu, když jsme si rychle vypracovali dvoubrankový náskok. Soupeř sice snížil, ale další dva góly nám do přestávky zajistily vedení 4:1. Druhá půle se odvíjela prakticky stejně a po jejím skončení jsme oslavovali první letošní výhru 8:2.

Ve třetím zápase jsme se tedy utkali s modrým družstvem Opavy. Soupeře jsme zpočátku podcenili a naše hra byla hodně kostrbatá a chaotická. Dlouho jsme se nemohli gólově prosadit, až nakonec udeřili opavští. Naštěstí se nám podařilo vývoj skóre otočit a poločas jsme vyhráli 2:1. Přestávka pak protrhla naší střeleckou smůlu a rychlý gól hned po úvodním vhazování odstartoval sérii, která se zastavila na konečném účtu 13:2.

V posledním zápase dne jsme nastoupili proti Tornádům z Vítkovic, které daly, v předchozích zápasech 40 gólů. Chtěli jsme proto především dobře bránit a zkusit pozlobit rychlými protiútoky. V první polovině se nám tato taktika vyplácela. Přestávku jsme přestáli za sympatického výsledku 2:3. Ve druhé části nám však rychle docházely síly. Začali jsme v obraně chybovat a zbytečně se pouštět do útočení. Děravou obranou pak pronikaly Tornáda jako nůž máslem a nekompromisně naše chyby trestaly. Nakonec jsme tedy podlehli 2:9.

Dvě porážky a dvě vítězství nám při závěrečném účtování zajistily bronzový pohár za 3. místo.

Fotodokumentaci zajistil pan Alois Szemla a kompletní je k vidění zde.

Děkujeme za dopravu paní Punčochářové, manželům Podeszwovým a Zipserovým, pánům Bujákovi, Gryczovi, Kišovi, Ruszovi a Szemlovi.