FBC ČESKÝ TĚŠÍN

Třetí zlato v řadě pro mladší žáky

Vítej zlatý hattricku!

Sobota 17. prosince byla pro těšínské mladší žáky ve znamení čtvrtého turnaje probíhající sezony. Tentokrát jsme vycestovali do Horní Suché, abychom postupně změřili síly s dalšími čtyřmi soupeři.

Na úvod nás čekal pořadatel turnaje, Horní Suchá. Po poněkud vlažném začátku jsme se začali dostávat do obrátek a domácí bez problému porazili 9:0

Ve druhém utkání jsme narazili na Škorpiony Ostrava. Ti přijeli v poměrně malém počtu a tentokrát nebyli tak kousaví, jako v našem minulém měření sil. Hned v úvodu jsme si vytvořili náskok, který jsme v klidu udrželi a zvítězili 4:1.

Následoval dvojzápas s havířovským Torpédem, které má v soutěži dva zástupce a oba byli nalosováni na tento turnaj. Nejprve proti nám nastoupilo Torpédo žluté a hned v prvních minutách šlo do vedení. Nám se sice podařilo srovnat, ale soupeř znovu skóroval. Pak už byl vývoj zápasu v naší režii. Ještě do poločasu se nám podařilo otočit na 5:2, abychom ve druhé půli ještě dvě branky přidali a nakonec zvítězili 7:2.

Naše poslední vystoupení proti černému Torpédu bylo i přes výhru hořké. Únava, jistota prvenství a roztržky mezi hráči naší hru poznamenaly. Přestali jsme hrát jako tým a u kluků převládly individuální zájmy. Po poločase, kdy jsme vedli 1:0, jsme proto lehce zamíchali sestavou a nakonec jasně zvítězili 6:0.

Potřetí v řadě se nám tedy podařilo vyhrát celý turnaj a získaný velký pohár jsme na oslavu naplnili rychlými špunty, které jsme obratem vypili.

Poděkování za dopravu na turnaj patří manželům Baranovým a Jančarovým, paní Ruszové a pánům Bujákovi a Szemlovi.