FBC Český Těšín

 
FBC Český Těšín

Příští zápas

FBC Český Těšín vs SK Domaslavice

Datum a čas konání: 30.9.2018 09:00

Prague Games 2017

Prague Games 2017

Devátá účast těšínských florbalistů na Prague Games.

Od pondělí 10. do pátku 14. července se v hlavním městě konal největší turnaj pro florbalovou mládež na světě. Čtrnáctého ročníku se účastnilo 406 týmů, ze 13 zemí, které tvořilo přes 7000 hráčů a hráček ve věku 12 – 18 let. Ani letos mezi nimi nechyběli zástupci Florbalového klubu z Českého Těšína. Do Prahy se tentokrát vypravily dva týmy, v kategoriích B12 a B13 (chlapci do 12 -ti a do 13 -ti let).

V mladším družstvu se sešli 3 hráči z kategorie mladších žáků, které doplnilo 9 elévů a dva zástupci přípravky. Bohužel los turnaje jim nepřál a nepřiřadil jim žádného zahraničního soupeře. Vzhledem k tomu, že v tomto našem družstvu nastoupili jen 3 hráči spadající věkově do kategorie, pro kterou byla určena a většinu tvořili hráči mladší, někteří dokonce o 3 roky, nejsou výsledky až tak důležité. Kluci si především zažili atmosféru takto velkého turnaje, utkali se se soupeři, které ve své soutěži běžně nepotkávají a sbírali zkušenosti, které jak doufáme, zužitkují ve svém dalším sportovním vývoji. I přes obrovskou snahu se jim nepodařilo ani jednou zvítězit. Postupně prohráli s SK Florbal Benešov 2:5, s 1. SFK Havířov 0:8 a s týmem Start98 Průhonice 1:12. Ve své skupině B12J tak obsadili 4. místo. V 1. předkole play off se utkali s Black Angels Praha. Také tento soupeř byl nad jejich síly a podlehli mu 0:16. V zápase útěchy pro družstva v play off vyřazená, vyzvali jeden z týmů Tatranu Střešovice a za velkou snahu si vybojovali v základním čase remízu 2:2. V doplňujícím rozhodnutí pomocí trestných střílení pak prohráli 0:2.

Naproti tomu družstvo mladších žáků v kategorii B13 tvořili zkušení hráči, kteří se turnaje účastnili už po několikáté. V minulém ročníku se dokonce probojovali mezi 8 nejlepších. Letos nejprve ve skupině B13E remizovali 2:2 se švédským FBC Uppsala. Následně porazili Hattrick Brno 5:4. A na závěr zvítězili nad Snipers Bratislava 3:0. Základní skupinu tedy vyhráli, vyhnuli se dvěma předkolům a postoupili rovnou do hlavní části play off. V prvním kole je čekal jeden z několika týmů švýcarského Zug United. Těšínští hnáni početnou skupinou rodinných příslušníků v hledišti bojovali jako lvi, zvítězili 3:1 a postoupili do osmifinále. Tam však narazili na velice silného soupeře - Technology Mladá Boleslav, se kterým sice drželi krok a vyrovnaný stav až do druhého poločasu, ale pak obdrželi tři rychlé góly a ty kluky zlomily. I přes obrovskou podporu z hlediště už nedokázali najít dostatek sil na obrat a s turnajem se nakonec rozloučili porážkou 3:8.

Volný čas mezi zápasy využili mladší hráči k návštěvě ZOO a starší si zařádili v trampolínovém Jump Parku a absolvovali exkurzi v budovách parlamentu ČR.

Za tým FBC AGA24 Č. Těšín v kategorii B12 nastoupili pod vedením trenérů Adámka Roberta, Toboly Jiřího a Tomaška Jozefa:

Adámek Gabriel, Adámek Samuel, Blecha Jan, Fryda Matyáš, Karas Filip, Kula Bartoloměj, Novák Tomáš, Pastrňák Marek, Rucki Tomáš, Rusz Jiří, Stavarský Jakub, Tobola David, Tomaško Erik a Vrubel Lukáš.

Za tým FBC Autel Č. Těšín v kategorii B13 nastoupili pod vedením trenérů Přemysla a Lukáše Svobodových:

Baran Matyáš, Brija Jan, Buják Martin, Buják Petr, Fukala Lukáš, Grycz Tomasz, Kenický Robin, Klimek Filip, Punčochář Jan, Rusz Kryštof, Svoboda Vojtěch, Szemla Filip, Vágner Dominik, Vrubel Filip, Zahradník Petr a Zipser Tobiáš.

Mimo hřiště se o bezproblémový pobyt a stravu výpravy staral realizační tým ve složení: Pavlica Petr, Svobodová Veronika, Szemlová Mirka, Szemla Jan a Szemla Alois.

Všem hráčům, trenérům a realizačnímu týmů patří obrovské díky za vzornou reprezentaci klubu a města. Děkujeme také všem rodičům, sourozencům a známým, kteří nám fandili a drželi palce ať už přímo v hledištích v Praze, nebo na dálku z domova.

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Tabulka

1. FBC Český Těšín 0 0:0 0
2. SK Domaslavice 0 0:0 0
3. FBC Letka B 0 0:0 0
4. FBS Olomouc 0 0:0 0
5. FBC Třinec 0 0:0 0
6. FBC Mohelnice 0 0:0 0
7. FBC Spartak Bílovec 0 0:0 0
8. Sokol Kostelec na Hané 0 0:0 0
9. 1. FBK Rožnov p. R. 0 0:0 0
10. FBC Piranha Přerov 0 0:0 0
11. FBC Šternberk 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Libina
FBC Český Těšín
6:10
Podrobnosti
Město Český Těšín MŠMT Smolo Český florbal AGA 24 Nadace OKD SRDCOVKA Autel Bartosini Kovona PCC Filadelfia Burik ActivityFun elevan

Počet návštěv: 15369
Posledních 30 dnů: 956 | Posledních 7 dnů: 232 | Poslední den: 31

© 2018 FBC Český Těšín | Všechna práva vyhrazena | pavlica10@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne