FBC ČESKÝ TĚŠÍN

 
FBC ČESKÝ TĚŠÍN

Stříbrné Prague Games 2021

Stříbrné Prague Games 2021

 V sobotu 10. 7. 2021 posunuli dorostenci Florbalového klubu Český Těšín hranici svých úspěchů na mládežnickém turnaji Prague Games na vyšší metu. Poprvé v historii klubu se probojovali až do finále tohoto prestižního mezinárodního klání a vylepšili tak loňské 3. místo

Své účinkování v základní skupině B kategorie do 16- ti let začali ve středu. Nejprve ráno porazili jednoho z favoritů Florbal Chodov 3:2 a ještě před obědem stihli výsledkem 4:1 obrat o body také FBC Písek.

Druhý den dopoledne sice prohráli v odvetě loňského semifinále s Libercem 1:3, ale v posledním zápase skupiny si spravili chuť a porazili Hattrick Brno 4:1. Do bojů o medaile tedy vstupovali z druhého místa.

V prvním kole play off je ještě ve čtvrtek večer čekal další starý známý z loňska, tým Snipers Třebíč. Snadné vítězství 8:0 znamenalo postup těšínských do osmifinále. V něm narazili na západočeskou Plzeň, kterou se jim podařilo porazit 8:2. Další pražský zástupce Sparta, která jim zkřížila cestu ve čtvrtfinále, padla výsledkem 5:0.

Loňská obhajoba bronzových medailí tedy byla splněna, ale kluci chtěli víc. Pavouk play off jim do semifinále přivedl opět Chodov, se kterým už hráli v úvodu turnaje. Nervy drásající boj, ve kterém ztratili tříbrankový náskok, měl šťastnější konec pro naše borce. Rozhodujícím gólem na 5:4 v samotném závěru utkání i podruhé chodovské porazili a zajistili si tak účast ve vytouženém sobotním finále.

V něm sice podlehli, silnému Tatranu Střešovice 0:5, ale až do konce bojovali ze všech sil a většinu utkání drželi s favoritem krok. Teprve druhý gól v těšínské brance 6 minut před koncem jim svázal nohy a soupeři je naopak odlehčil.

I přes tuto závěrečnou porážku, dokázali mladí těšínští florbalisté porazit a nechat za sebou několik kvalitních soupeřů a domů si zaslouženě přivezli stříbrné medaile za druhé místo. Kromě toho byl Filip Szemla vyhlášen nejlepším hráčem turnaje v kategorii do 16 let.

Pochvalu zaslouží také mohutná podpora fandících rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů, kteří klukům vytvářeli v pražských halách takřka domácí atmosféru. Už při pátečních zápasech se po jejich vítězstvích hala na Královských Vinohradech otřásala v základech. V samotném finále pak více než 50 těšínských fanoušků neúnavně hnalo své hráče kupředu a neustávalo ani při nepříznivém vývoji skóre. Jak při slavnostním nástupu a státní hymně, tak i při závěrečné děkovačce nezůstalo v hledišti leckteré oko suché

Nezbývá než hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci klubu a města, trenérům za jejich vedení a všem fanouškům za podporu.

A co dodat na závěr? Vloni bronz, letos stříbro, takže za rok snad… :-D

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Město Český Těšín MŠMT Moravsko - slezský kraj Český florbal AGA 24 Autel Bartosini Wafarex ZABI.CZ Česká unie sportu Burik Správa účelových zařízení Český Těšín MR ELEKTRO

Počet návštěv: 44135
Posledních 30 dnů: 1613 | Posledních 7 dnů: 144 | Poslední den: 13

© 2021 FBC ČESKÝ TĚŠÍN | Všechna práva vyhrazena | florbaltesin@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne